Program Erasmus - sytuacja bieżąca

Zespół ds. Współpracy z Zagranicą, działając w ślad za zgodą Kierownictwa Akademii na przywrócenie wymiany z zagranicą, otworzył wyjazdy i przyjazdy studenckie w Programie ERASMUS.

W trwającym, drugim semestrze wyjechały do partnerskich szkół wyższych i przyjechały do Uczelni 30-osobowe grupy studentów.
Niefortunnie, podobnie jak w marcu 2020 roku zostaliśmy - i Biuro i sami studenci, rodzimi i z zagranicy - skonfrontowani z istotnym zaostrzeniem regulacji epidemicznych.
Bogatsi o zeszłoroczne doświadczenia rozwiązujmy wspólnie, na bieżąco, związane z tym problemy i trudności.

Została także przeprowadzona rekrutacja studentów AWF Warszawa do Programu Erasmus na rok akademicki 2021/22.
Ku zaskoczeniu wielu, wpłynęły zgłoszenia od blisko 90 kandydatów; przywraca to nieco z optymizm. Trwa również rekrutacja studentów zagranicznych na semestr jesienny 20221/22; wyniki poznamy 15. czerwca. Nadal na otwarcie, rzeczywiste, bo formalna zgoda jest i tu, czeka wymiana kadry nauczycielskiej i administracyjnej.
Mamy do "odrobienia" dwie tury wyjazdowe - z naboru na rok 2019/20 oraz na rok 2020/21; w obu przypadkach czas na realizację mija z końcem powakacyjnego września.

data publikacji: 2021.04.06