Inauguracja semestru zimowego 2019/2020

W dniu 26 września 2019 r. odbyło się oficjalne spotkanie ze studentami-obcokrajowcami, podejmującymi studia w I semestrze roku akademickiego 2019/2020, w ramach Programu ERASMUS+. Ponad 100 studentów rozpoczęło naukę w AWF w semestrze jesiennym. To rekordowa dla Akademii  liczba. Przyjechali do nas z uczelni partnerskich w 11 krajach. Dominowali studiujący z Portugalii, Hiszpanii, Turcji, a także Chorwacji, Włoch i Węgier. Z uczelni w tych (i kilku innych) krajach wydelegowano ponadto do nas studentów innych narodowości: andorskiej, brytyjskiej, francuskiej, kirgiskiej, indyjskiej oraz rosyjskiej. Studentów-Erasmusów z Rosji, Kirgistanu, Indii, Wielkiej Brytanii i Andory gościmy po raz pierwszy.

Akademię reprezentował i powitał oficjalnie grupę Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, prof. Michał Lenartowicz. Słowo do studentów skierowali też: mgr Tomasz Skiba, koordynator uczelniany Programu, oraz mgr Maja Komorowska, opiekun-koordynatorów studentów przyjeżdżających. Obecni byli również: dr Zuzanna Mazur (koordynator w Wydziale WF), dr Grzegorz Bednarczuk (koordynator w Wydziale Rehabilitacji), mgr Janina Przybyszewska (opiekun-koordynator studentów wyjeżdżających), a także aktywnie wspierająca Program studentka: Weronika Hubka (koordynator grupy opiekunów-mentorów).

Formalne powitanie było wiodącym elementem tradycyjnego ” Orientation Week”, organizowanego specjalnie na powitanie studentów zagranicznych, w ramach którego odbyły się m.in. warsztaty kulturalno-adaptacyjne, gry i zabawy, zwiedzanie miasta i uroczysty poczęstunek.

Warszawska AWF niezmiennie, od lat, zajmuje pierwsze miejsce wśród krajowych akademii wychowania fizycznego pod względem liczby studiujących cudzoziemców w ramach Programu Erasmus.

data publikacji: 2019.10.17