Inauguracja semestru zimowego 2015/2016

W dniu 22.09.2013 roku odbyło się w Akademii - w ramach tradycyjnych „Welcome Days" - oficjalne spotkanie i powitanie 75 studentów-obcokrajowców z uczelni partnerskich w 10 krajach (Turcji, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemiec, Grecji, Norwegii, Włoch, Chorwacji i Litwy).

Studenci ci przyjechali do AWF Warszawa na I semestr studiów w bieżącym roku akademickim na podstawie umów bilateralnych w Programie ERASMUS+.

Akademię reprezentowali: Prof. Jolanta Mogiła-Lisowska, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, zespół koordynatorów Programu: dr Grzegorz Bednarczuk (Wydział Rehabilitacji), dr Katarzyna Dzioban (Wydział Turystyki i Rekreacji), dr Marcin Czechowski (Wydział Wychowania Fizycznego), studentka WTiR Iwona Sarna (koordynator studencki) oraz pracownicy Zespołu Współpracy z Zagranicą: mgr Maja Komorowska, mgr Anna Żochowska i mgr Tomasz Skiba, koordynator uczelniany.

W spotkaniu wzięła także udział grupa polskich studentów sprawujących opiekę nad gośćmi z uczelni partnerskich (tzw. mentorzy) jak również przedstawiciele Samorządu Studentów, Bartłomiej Majewski i Sonia Gałczyńska oraz reprezentujący „Juvenis" Michał Rumiński i Anna Ptasińska.

W ramach Welcome Days odbyły się również specjalistyczne warsztaty kulturowo-adaptacyjne dla grupy studentów-cudzoziemców, zaaranżowane przez Zespół Współpracy z Zagranicą, a poprowadzone przez specjalistów-trenerów psychologii, a także kilka innych imprez.

Nową ofertą Welcome Days była specjalna gra terenowa przeprowadzona na campusie Uczelni, której celem było zaznajomienie przyjezdnych studentów z obiektami Akademii i ich rozlokowaniem.

Należy podkreślić, iż AWF Warszawa, biorąc pod uwagę przyjmowanych studentów-cudzoziemców oraz liczbę studentów własnych, których wysyła za granicę bazując na Programie ERASMUS+, od lat góruje wśród polskich akademii wychowania fizycznego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

data publikacji: 2015.10.05