Inauguracja semestru letniego 2016/2017

W dniu 2 marca 2017 roku odbyło się w Akademii - w ramach tradycyjnych „Welcome Days" - oficjalne spotkanie i powitanie 69 studentów-obcokrajowców z uczelni partnerskich z 7 krajów (Turcji, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Włoch, Węgier, Grecji).

Studenci przyjechali do AWF Warszawa na II semestr studiów w bieżącym roku akademickim na podstawie umów bilateralnych w Programie ERASMUS+.

Akademię reprezentowali: dr hab. Michał Lenartowicz, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, zespół koordynatorów Programu: dr Grzegorz Bednarczuk (Wydział Rehabilitacji), dr Katarzyna Dzioban (Wydział Turystyki i Rekreacji), dr Renata Czarniecka (Wydział Wychowania Fizycznego) oraz pracownicy Zespołu Współpracy z Zagranicą: mgr Tomasz Skiba, koordynator uczelniany, mgr Maja Komorowska, koordynator ds. studentów przyjeżdżających, mgr Joanna Przybyszewska.

W spotkaniu wzięła także udział grupa polskich studentów sprawujących opiekę nad gośćmi z uczelni partnerskich (tzw. mentorzy).

W ramach Welcome Days odbyły się również specjalistyczne warsztaty kulturowo-adaptacyjne dla grupy studentów-cudzoziemców, zaaranżowane przez Zespół Współpracy z Zagranicą, a poprowadzone przez specjalistów-trenerów psychologii, a także kilka innych imprez, w tym zwiedzanie Warszawy.

Jedną z atrakcji Welcome Days była także specjalna gra terenowa przeprowadzona na campusie Uczelni, której celem było zaznajomienie przyjezdnych studentów z obiektami Akademii i ich rozlokowaniem.

Należy podkreślić, iż AWF Warszawa, biorąc pod uwagę przyjmowanych studentów-cudzoziemców oraz liczbę studentów własnych, których wysyła za granicę bazując na Programie ERASMUS+, od lat góruje wśród polskich akademii wychowania fizycznego. W bieżącym roku akademickim AWF przyjęła w ramach Programu 127 studentów-obcokrajowców z 11 krajów. To rekord w historii działań Uczelni w Programie Erasmus.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

data publikacji: 2017.04.19