Erasmus Day 2019

W dniu 26 listopada br. w godzinach 12.00–14.00 w hallu budynku głównego AWF Warszawa odbyły się kolejne obchody tradycyjnego „Erasmus Day". W przedsięwzięciu wzięli udział reprezentanci wszystkich krajów, obecnych w tym semestrze: Portugalii, Hiszpanii, Niemiec, Turcji, Chorwacji, Francji, Włoch i Węgier. W semestrze zimowym roku akademickiego 2019/2020 gościmy 105 studentów zagranicznych w ramach programu Erasmus+ (to rekordowa liczba jak na pojedynczy semestr). Studenci każdej narodowości mieli do dyspozycji stanowiska, na których promowali własny kraj. Na odwiedzających stanowiska czekały potrawy regionalne  przygotowane przez studentów zagranicznych.

Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Zespołu ds. Współpracy z Zagranicą i objęte patronatem Prorektora ds. Spraw Studenckich i Kształcenia AWF Warszawa, prof. Michała Lenartowicza.

Ideą i celem było silniejsze zintegrowanie studentów zagranicznych z polskimi i całym środowiskiem akademickim. Wydarzenie promowało  również wyjazdy w ramach programu Erasmus+ (głównie studia i praktyki). Inauguruje ono też serię spotkań (połączonych z prezentacjami), organizowanych w poszczególnych wydziałach AWF, które to spotkania mają zachęcić studentów do wzięcia udziału w rekrutacji na kolejny rok akademicki.

Fot. Weronika Hubka

data publikacji: 2019.11.28