E-pożegnanie studentów ERASMUS+

W dniu 26 czerwca 2020 roku odbyło się w AWF Warszawa pożegnanie studentów-obcokrajowców, którzy podjęli naukę w ramach Programu ERASMUS+ w roku akademickim 2019/2020.

W tym roku akademickim Akademia gościła rekordową liczbowo grupę, w porównaniu do lat ubiegłych, bo aż 162 studentów-cudzoziemców. Uczelnię odwiedzili studenci z 12 krajów: z Portugalii (43), Turcji (42), Hiszpanii (38), Włoch (15), Chorwacji (10), a także z Węgier, Francji, Belgii, Grecji, Litwy, Łotwy, Niemiec.

Rok akademicki 2019/2020 był wyjątkowy nie tylko ze względu na liczbę studentów, ale również na sytuację związaną z pandemią Covid-19, a  także z uwagi na nową formułą nauczania. Wprowadzenie restrykcji spowodowało, że część studentów wcześniej wyjechała do swoich krajów i stamtąd kontynuowała naukę zdalnie. Studenci, którzy pozostali, spędzali czas (zwłaszcza w pierwszej części semestru) w akademikach, także kształcąc się on-line. Dlatego też pożegnanie grupy odbyło się pierwszy raz w nietypowej, e-formie, z wykorzystaniem platformy Teams.

Akademię reprezentowali zgromadzeni w Sali Senackiej:  prof. Michał Lenartowicz, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia,  koordynatorzy  Programu Erasmus – dr Zuzanna Mazur (Wydział WF, kierunek WF), dr Grzegorz Bednarczuk (Wydział Rehabilitacji), dr Katarzyna Dzioban (Wydział WF, kierunek TiR), Weronika Hubka (koordynator studencki) oraz z ramienia Zespołu ds. Współpracy z Zagranicą:  mgr Maja Komorowska (opiekun studentów przyjeżdżających), mgr Janina Przybyszewska, mgr Agata Grabowska oraz mgr Tomasz Skiba (koordynator uczelniany).

Studenci uczestniczyli w pożegnaniu łącząc się poprzez platformę Teams ze zgromadzonymi w sali Senackiej - z różnych miejsc, w których akurat przebywali, a w większości z zagranicy.

Należy mieć nadzieję, że tej nowatorskiej formy pożegnania z grupą Erasmusów nie trzeba będzie stosować ponownie, a Uczelnia powróci do standardowych form kontaktów i nauczania.

data publikacji: 2020.07.07