Dostęp testowy do narzędzia Writefull

Uprzejmie informujemy, że w dniach 23 stycznia 2024 - 10 marca 2024, dla naszej społeczności akademickiej został uruchomiony dostęp testowy do narzędzia Writefull.

Pisanie tekstów akademickich i naukowych w języku angielskim może być wyzwaniem zarówno dla naukowców, jak i studentów. Writefull został specjalnie zaprojektowany dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni do korekty tekstów naukowych w języku angielskim. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, pisownię i styl językowy, sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopismach.

Jak działa?

Writefull nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów naukowych i milionów artykułów dostępnych w ramach Open Access w Dimensions. Narzędzie sugeruje korekty na kilku płaszczyznach:

• gramatyka: prawidłowe użycie przyimków np. the effect in/on/at something, odpowiedni dobór przedimków the, an czy a, poprawność form czasownikowych np. the majority of people is czy are
  • pisownia: sprawdzanie pisowni pod kątem błędów leksykalnych
  • dobór słownictwa: Writefull przetwarza zdanie i decyduje, które z dwóch mylących słów jest poprawne w tym przypadku np. capability vs ability, quantity vs amount, notable vs noticeable, alternate vs alternative
  • interpunkcja: sugeruje miejsca, gdzie powinny być przecinki
  • styl językowy i zwięzłość: Writefull sprawdza, czy autor wybiera środki charakterystyczne dla stylu naukowego np. nie używa słów potocznych, form skrótowych.
    W czasie testu zapewniony jest dostęp do czterech usług: dwóch wtyczek Writefull for Word i Writefull for Overleaf (dla edytora tekstu LaTeX) oraz do dwóch usług online: Writefull Revise i Writefull Cite.

Wymagania systemowe:
Writefull for Word dla Windows może być używany z Windows 7 SP1 lub nowszym oraz Office 2013 lub nowszym.
Writefull dla Word Online i macOS może być używany z Microsoft Office 365, Word Online oraz Office 2016 lub nowszym.
Writefull for Overleaf jest obecnie obsługiwana przez Google Chrome, Chromium i Brave.

Aby skorzystać z narzędzia, należy zainstalować wtyczkę:

Uwaga: konieczność logowania! Aby skorzystać z usług załóż konto korzystając z adresu domenowego @awf.edu.pl

Writefull Revise, usługa dostępna online: https://revise-awf-edu-pl.writefull.ai służy do analizy językowej gotowych tekstów. Wystarczy załadować gotowy tekst publikacji, a narzędzie zasugeruje gdzie potrzebne są poprawki.

Pomoc: Writefull Revise - User Guide

Writefull Cite, usługa dostępna onlinehttps://cite-awf-edu-pl.writefull.ai daje wskazówki dotyczące kompletności cytatów, sugerując miejsca gdzie powinniśmy umieścić brakujące referencje. Po załadowaniu tekstu narzędzie wskazuje miejsca gdzie przypis jest potrzebny.

Pomoc: Writefull Cite - User Guide

Dla zainteresowanych polecamy video:

Zachęcamy do skorzystania z narzędzia oraz podzielenia się opiniami z naszym zespołem.

data publikacji: 2024.01.24