Przewodnik po AWF Warszawa - dar dla Biblioteki

Biblioteka Główna AWF Warszawa otrzymała 5 egzemplarzy nowo wydanego przewodnika po Uczelni od jego Autora - P. Waldemara Dorcza.

"Celem Przewodnika jest dostarczenie zwiedzającym kampus Akademii podstawowych informacji o jej historii oraz poszczególnych obiektach (sportowych, dydaktycznych, socjalnych, kulturalnych) oraz ukazanie cech charakteryzujących ich styl architektoniczny. (...) Jego treść uzupełniają: kalendarium (ważniejsze daty i wydarzenia z historii Uczelni) oraz ilustracje - plany topograficzne, mapy, fotografie (szczególne zainteresowanie wzbudzają zdjęcia pochodzące z pierwszego 10-lecia działalności Uczelni)." (Od wydawcy - Stowarzyszenie Absolwentów AWF w Warszawie)

Poza historycznymi fotografiami znajdziemy w przewodniku wiele współczesnych  profesjonalnych zdjęć wykonanych przez P. Mariolę Godlewską oraz samego Autora. Unikatowe wydawnictwo będzie w najbliższym czasie dostępne dla użytkowników w zbiorach Biblioteki Głównej.

Dziękujemy Autorowi za wzbogacenie zbiorów Biblioteki piękną i ciekawą publikacją.

data publikacji: 2015.11.19