85 książek dla Biblioteki na 85-lecie AWF Warszawa

Dar na 85-lecie

INFORMACJA W MIESIĘCZNIKU "NASZE BIELANY"

„Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i prawa do rozwoju dobra wspólnego." - Jan Paweł II
Z okazji 85. Jubileuszu Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Biblioteka Główna im. Jędrzeja Śniadeckiego została objęta szczególną akcją absolwentów Uczelni. Z inicjatywy p. Czesława Kruka - absolwenta AWF z rocznika '66, który na stałe mieszka zagranicą, podjęto działanie mające na celu wzbogacenie księgozbioru Biblioteki. Tym razem Wielki Przyjaciel Biblioteki zaktywizował do działania na jej rzecz wielu absolwentów Uczelni, głównie kolegów z własnego rocznika.
Akcja zatytułowana „85 książek dla Biblioteki na 85-lecie AWF Warszawa" zaowocowała przekazaniem w styczniu i lutym b.r. niezwykle cennych pozycji z zakresu sportu oraz szeroko pojętej kultury fizycznej. Na apel p. Kruka odpowiedziało wielu byłych studentów Uczelni, m.in. p. Zbigniew Sikora, który przekazał 85 egzemplarzy. Są to unikatowe na skalę krajową pozycje zakupione dla Biblioteki przez zrzeszonych członków Stowarzyszenia Absolwentów AWF Warszawa. Kolejnym darczyńcą był p. Adam Królak, absolwent rocznika '58, który podarował liczne książki z literatury specjalistycznej dotyczącej tenisa.
W imieniu władz oraz kadry dydaktyczno-naukowej AWF Warszawa, studentów, dyrekcji Biblioteki oraz jej pracowników – serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom.
Tekst: Mirosława Matejkowska

data publikacji: 2015.04.21