Bloomsbury Digital Resouces

Nagradzane zasoby cyfrowe z dziedziny nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce.

Zapraszamy do skorzystania z darmowego 60-dniowego (od 6 marca do 5 maja br.) dostępu testowego do poniższych platform, w których skład wchodzą:  ebooki, artykuły, obrazy, treści audio i video, oraz materiały wspomagające nauczanie. Dostęp jest możliwy wyłącznie z poziomu sieci Uczelni.

Human Kinetics Library - cyfrowe centrum badań sportowych i ćwiczeń, zbudowane wokół misji poszerzania wiedzy, zwiększania wydajności oraz poprawy zdrowia i sprawności wszystkich ludzi na całym świecie poprzez wiarygodne informacje na temat aktywności fizycznej i sportu.

Podstawowa kolekcja łączy cyfrową doskonałość Bloomsbury z wiodącymi na rynku treściami dotyczącymi sportu i aktywności fizycznej Human Kinetics, obejmującą ekskluzywny pakiet ponad 150 e-booków i 200 filmów.

Bloomsbury Collections - platforma zawiera ebooki z dziedzin między innymi: Ekonomii, Psychologii, Prawa, Religii, Antropologii czy Sztuki, tytuły mogą być znane poprzez imprinty takie jak: Berg, Hart Publishing, T&T Clark, British Film Institute, Zed Books lub Methuen (pełna lista tytułów).

Bloomsbury Education and Childhood Studies - oferuje systematyczne i porównawcze spojrzenie na kluczowe poziomy edukacji oraz badanie rozwoju poznawczego i psychospołecznego we wczesnym dzieciństwie i młodości.

Bloomsbury Food Library - oferuje obszerny zbiór treści związanych z naukami o żywności, które odzwierciedlają interdyscyplinarny charakter tej różnorodnej dziedziny, co czyni ją niezbędnym zasobem dla studentów, badaczy i naukowców zainteresowanych takim obszarami, jak jedzenie, historia, socjologia, antropologia, kulturoznawstwo, geografia człowieka, zrównoważony rozwój, rolnictwo, sztuka kulinarna, literaturoznawstwo, politologia i studia nad rozwojem.

Cite Them Right - przyjazny dla użytkownika zasób online, który pomaga uczniom poprawnie odwoływać się i zrozumieć, jak uniknąć plagiatu.

Skills for Study - oferuje interaktywne i spersonalizowane rozwiązanie, które pomaga uczniom doskonalić umiejętności akademickie i rozwijać umiejętności wymagane przez pracodawców. Ten elastyczny produkt, który oferuje wskazówki dotyczące 12 podstawowych umiejętności, można zintegrować z kursami, wbudować w warsztaty lub sesje umiejętności i/lub wykorzystać do samodzielnej nauki.

data publikacji: 2023.03.03