Research Smarter, Web of Science i InCites w praktyce

Zapraszamy na seminaria internetowe przygotowane przez firmę Clarivate Analytics “Rankingi uniwersytetów i wykorzystanie danych Web of Science w zarządzaniu zbiorami bibliotecznymi”, które odbędą się w dniach 26-28 kwietnia 2022 r. Spotkania są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Webinaria można również zobaczyć w ofercie Clarivate webinaria na żądanie w dogodnym dla Państwa czasie.

Wykorzystaj rozwiązania Clarivate do opracowania strategii rankingowej
Wtorek, 26 kwietnia 2022 godz. 11:00-12:00 CET Zarejstruj się/Register

W serwisie InCites Benchmarking & Analytics dostępna jest już nowa klasyfikacja Globalnego Rankingu Przedmiotów Akademickich (GRAS) – zwana GRAS Szanghajskim. Ta nowa klasyfikacja opiera się na mapowaniu kategorii Web of Science do 54 tematów akademickich zgodnie z metodologią GRAS. Weź udział w sesji, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak można wykorzystać rozwiązania, dane i usługi Clarivate do wspierania strategii rankingów uniwersyteckich.

Zalety wykorzystania danych Web of Science w zarządzaniu zbiorami bibliotecznym
Środa, 27 kwietnia 2022 godz. 12:00-12:45 CET Zarejstruj się/Register

Zarządzanie zbiorami bibliotecznymi to ciągły i stale zmieniający się proces. Weź udział w webinarium, aby być na bieżąco i dowiedzieć się, w jaki sposób narzędzia Web of Science, w tym Master Journal List, Journal Citation Reports i InCites, mogą pomóc w zarządzaniu zbiorami i identyfikacji czasopism o największym znaczeniu dla Twojej instytucji.

Web of Science i InCites w praktyce – Opracowanie analiz i raportu dla wydziału lub grupy autorów
Czwartek, 28 kwietnia 2022 godz. 11:00-12:00 CET Zarejstruj się/Register

Czy wiesz jak obliczyć np index h dla grupy autorów lub całego wydziału? Podczas sesji pokażemy jak zagregować indywidualne wyniki dla ukazania całościowych rezultatów dla grupy autorów i ich analizy.

data publikacji: 2022.02.22