Popołudnie z Golfem za nami

Po raz pierwszy Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie uczestniczyła w organizacji Nocy Muzeów w Warszawie, 15.05.2021 r.

Jednostką odpowiedzialną za organizację wydarzenia, nad którym patronat honorowy objął JM prof. dr hab. Bartosz Molik Rektor AWF Warszawa, była Biblioteka Główna im. Jędrzeja Śniadeckiego pod dyrekcją Pani Violetty Perzyńskiej.

Gości, sponsorów i uczestników, w zastępstwie Pana Rektora, powitał Prorektor ds. Nauki dr hab. Paweł Tomaszewski, prof. AWF.

Imprezę plenerową rozpoczął występ Zespołu Tańca Ludowego "Warszawa" AWF pod kierownictwem Małgorzaty Włoczkowskiej, który zaprezentował tańce ludowe.

Na zielonych terenach naszej Alma Mater został rozegrany turniej minigolfa pomiędzy studentami AWF Warszawa oraz grupą studentów- cudzoziemców z Programu Erasmus. Zwyciężyli studenci AWF Warszawa (18:7). Najlepsze wyniki osiągnęli: Wojciech Chyliński, Antoni Strzelecki, Jakub Bogucki i Marcin Bogusz. Turniej był przygotowany przez trenerów z Minigolf Club Mazovia Warszawa. Sędziowali: Beata i Dariusz Okrasa z Polskiego Stowarzyszenia Golfa Kobiet, którego Prezesem jest Elżbieta Panas.

Po turnieju tory do minigolfa były otwarte dla małych grup pod czujnym okiem zawodników GOLFIX - Marka Zagórskiego oraz zawodników Minigolf Club Mazovia Warszawa, w tym Prezesa Michała Moszoro.

Pracownicy Biblioteki oraz Wolontariusze pilnowali, aby uczestnicy przestrzegali obostrzeń związanych z pandemią.

Wielkie podziękowania dla wszystkich przybyłych oraz dla osób zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia.

Patronat medialny:
Sponsorzy:
Przegląd Sportowy
Golf Channel Polska
Przy 19 dołku podcast
TV-Golf.pl
Nasze Bielany
Golf - co w trawie piszczy
Czesław Kruk, promotor golfa i jego historii
Elżbieta Grendecka i Emil Wójcik
SANTANDER BANK POLSKA S.A.
WINSTON SZKOŁA GOLFA
MARTIN'S - MARCIN PAŹDZIOR Chocolatier & Patissier