Ludzie nauki i instytucje naukowe - wyszukiwarki

Baza Nauka Polska - najstarsza baza danych Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego. Prowadzona od 1990 roku, a od 1999 roku udostępniana bezpłatnie w sieci internetowej. Na podstawie serwisu tworzone są m.in. wpisy Wikipedii dotyczące świata nauki. Dane pochodzące z serwisu służą również do analizy polskiej aktywności badawczej, a także wspierają decydentów w kreowaniu polityki naukowej naszego kraju.

Portal Ludzie Nauki -  wszyscy polscy naukowcy pod jednym adresem, projekt Polscy naukowcy i ich wizytówki, agregator danych rozproszonych w innych systemach państwowych, które pochodzą z raportów uczelni, szkół wyższych i instytucji nauki. Są one wprowadzane do systemów, takich jak POL-on czy Polska Bibliografia Naukowa.

System POL‑on - najbogatsze źródło danych o polskiej nauce i szkolnictwie wyższym.

Polska Bibliografia Naukowa (PBN)  - portal Ministerstwa Edukacji i Nauki gromadzący informacje o publikacjach polskich naukowców, dorobku publikacyjnym jednostek naukowych oraz o czasopismach polskich i zagranicznych. Stanowi on część Zintegrowanego Systemu Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym POL-on.

RAD-on - Baza danych o instytucjach naukowych, działalności naukowej i artystycznej, pracownikach akademickich oraz postępowaniach w staraniach o awanse naukowe jest na bieżąco uaktualniana. Dane pochodzą z systemu POL-on oraz innych systemów źródłowych systemu RAD-on. Można je przeglądać, korzystając z filtrów, a także pobierać w formacie PDF, XLSX lub CSV.

Baza wiedzy SEDN - system ewaluacji dorobku naukowego.