Porozumienie o współpracy z MSiT w Warszawie

Dziś w siedzibie MSiT podpisano Porozumienie o współpracy pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie a  Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Ze strony naszej Alma Mater porozumienie podpisał prof. Paweł Tomaszewski, Prorektor ds. Nauki.

Muzeum reprezentowali Dyrektor Sławomir Majcher i Aleksandra Czechowicz-Woźniak - Zastępca Dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Przedmiotem porozumienia jest podejmowanie i rozwijanie współpracy w zakresie realizacji zadań, których celem jest promocja i upowszechnianie kultury fizycznej. Jako główne obszary współpracy wskazano m. in.:

• Wzajemne udostępnianie osiągnięć i informacji programowo – organizacyjnych i naukowych.
  • Organizowanie otwartych imprez edukacyjnych dla środowiska akademickiego i społeczności lokalnej.
  • Organizowanie konferencji naukowych.
  • W ramach bezpłatnych wejść grupowych organizowanie przez Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie spotkań, eventów w przestrzeni Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie (ekspozycja stała, ściana chwały).
  • W ramach bezpłatnych wejść grupowych przeprowadzanie przez Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie zajęć edukacyjnych dla studentów uczelni, w tym warsztatów w przestrzeni Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie (ekspozycja stała).

Podstawą porozumienia jest wspólnie przygotowany plan pracy aktualizowany zgodnie z potrzebami stron. Osobą upoważnioną przez Prorektora ds. Nauki do kontaktów ze strony AWF Warszawa jest mgr Violetta Perzyńska, dyrektor Biblioteki Głównej im. Jędrzeja Śniadeckiego, a ze strony Muzeum Sportu i Turystyki - Marzena Jaworska kierująca Działem Naukowym.

Pierwszą wspólną inicjatywą jest współorganizacja Konferencji Naukowej, która odbędzie się w Gmachu Muzeum Sportu i Turystki, 27 października 2022 r.

Fot. Paweł Oprządek / MSiT

data publikacji: 2022.07.27