Wolontariusz Avalon Active

Stanowisko: Wolontariusz Avalon Active
Pracodawca: Fundacja AVALON
Numer zgłoszenia: 4405
Praca
Opis stanowiska
Wymagania
Zostań wolontariuszem Avalon Active. Pomagaj i jednocześnie uczestnicz w zróżnicowanych zajęciach sportowych!

Dział Avalon Active skupia się na fizycznym aspekcie wspierania osób z niepełnosprawnością. Poprzez zajęcia sportowe dostosowane dla OzN takie jak Cross Training (Crossfit zaadaptowany do potrzeb naszych pacjentów), Neuroaiki (Aikido z elementami samoobrony), Neuro Ice Skating (łyżwy z wykorzystaniem specjalnego chodzika dostosowanego do lodu) czy chociażby Zumbę chcemy pokazać że OzN też może.

Kogo szukamy?
Jeżeli chciałbyś pomóc, nie boisz się wyzwań i potrafisz podchodzić do pokonywania problemów od różnych stron to trafiłeś we właściwe miejsce!

To dla Ciebie jeśli:
- Lubisz sport i aktywność fizyczną
- Masz otwartą głowę
- Chcesz spędzić trochę swojego czasu z ciekawymi ludźmi, pomagając poprzez sport
- Nie masz problemów z kręgosłupem
- Asertywność jest Twoją mocną stroną (lub słabą – a chciałbyś to zmienić!)
- Samodzielność nie sprawia Ci problemów

Mile widziani:
- Wszyscy chętni :)
- Studenci oraz uczniowie
- Osoby pozytywnie zakręcone
- Komunikatywni, otwarci, potrafiący zarażać dobrą energią ludzie
- Osoby, które miały już kontakt z OzN

Zadania, których możecie się spodziewać podczas danej aktywności:
ZUMBA (sobota 17.00 -19.00)
- Uczestnictwo w zajęciach
- Dobra zabawa
- Motywowanie uczestników
- Asekuracja i/lub pomoc w przesiadaniu się na wózek lub krzesło
- Pomoc dla prowadzącego

ŁYŻWIARSTWO (aktualnie nie poszukujemy wolontariuszy)
- Pomoc w przygotowaniu się do zajęć: pomoc przy zakładaniu łyżew, zapinaniu ich, zakładaniu kasku i ochraniaczy
- Ewentualna wymiana łyżew na inny rozmiar/model (odniesienie, przyniesienie nowej pary)
- Asekuracja – razem z prowadzącym zajęcia podczas wejścia i zejścia z tafli – prowadzący mówi, co potrzeba zrobić
- Asekuracja na tafli – współpraca z prowadzącym: podanie ręki, przytrzymanie balkonika, pomoc przy wstawaniu po upadku, bycie dodatkową osobą zabezpieczającą z tyłu, boku, przodu – decyzję podejmuje prowadzący
- Pomoc techniczna: podanie chusteczki, wody, itd.

NORDIC WALKING (aktualnie nie poszukujemy wolontariuszy)
- Pomoc w przygotowaniu się do zajęć: zapinanie rękawiczek, regulacja wysokości kija
- W przypadku grupy o mocno zróżnicowanym poziomie – „zamykanie” grupy – pójście z tyłu z osobami które idą wolniej
- Indywidualna pomoc osobom mającym duże problemy z równowagą – pójście obok ich, ewentualne przytrzymanie kija, podanie ręki – zależnie od potrzeby
- Wraz z prowadzącym zwrócenie uwagi na technikę chodu, indywidualny pokaz i korekta dla osób mających większe problemy z opanowaniem techniki chodu
- Pomoc i asekuracja uczestników w czasie rozgrzewki na siłowni plenerowej

CROSS TRAINING (wtorek, czwartek 17.30 - 20.30)
- Pomoc w przygotowaniu się Beneficjentów do zajęć (pomoc przy ubraniu się, wiązaniu butów), wyjście po uczestników, odprowadzenie ich
- Asekuracja przy ćwiczeniach
- Pomoc w dobraniu ciężaru, gumy oporowej
- Podawanie sprzętu, zawiązaniu gum, oddanie piłki po rzucie
- Pomoc w przesiadaniu się na wózek
- Pomoc przy napiciu się
- Pomoc w przygotowaniu sprzętu i sali do zajęć (przyniesienie sprzętu zgodnie z prośbą prowadzącego, pomoc w przestawieniu leżanek)

NEUROAIKI (poniedziałek 17.30 - 19.30)
- Asekuracja pacjentów
- Wsparcie dla trenera

SAMOOBRONA (piątek 16.30 - 18.30)
-Dobra zabawa

SAMODZIELNI NA CO DZIEŃ (poniedziałek 16.30-17.30, czwartek 13.00 - 14.00)
- Wsparcie dla terapeuty
- Pomoc dla pacjentów w czasie różnorodnych aktywności

SAMODZIELNI W TERENIE (poniedziałek 18.00-19.30, środa 14.00 - 15.30)
- Wsparcie dla terapeutów
- Pomoc dla pacjentów w czasie pokonywanie przeszkód terenowych oraz barier architektonicznych

Co oferujemy?
- Możliwość pomocy innym realizując jednocześnie swoje pasje sportowe
- Udział w unikatowych w skali kraju zajęciach sportowych dla OzN
- Szkolenie z podstaw asystowania osobom z niepełnosprawnościami
- Praktyczną oraz teoretyczną wiedzę o alternatywnych formach rehabilitacji osób niepełnosprawnych
- Rozwinięcie kompetencji miękkich – głównie asertywności i komunikacyjnych
- Podpisanie porozumienia wolontaroackiego
- Dla studentów fizjoterapii: możliwość zaliczenia praktyk (po wcześniejszym uzgodnieniu z uczelnią)
- Zaangażowanie czasowe: w zależności od wybranej aktywności.

Miejsce: Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie Fundacji przy ulicy Domaniewskiej 50A.

W zgłoszeniu prosimy o:
napisanie kilku słów o sobie, w tym o doświadczeniach jakie masz z OzN oraz o swoich doświadczeniach
wymienienie jakie sporty lubisz/uprawiasz lub/i wskazanie, którą aktywnością jesteś zaintresowana_y.

Rekrutacja stała, rozmowy rekrutacyjne w siedzibie Fundacji. Szkolenie: do uzgodnienia indywidualnie.

Dane kontaktowe do pracodawcy dostępne są w Biurze Karier. Jeżeli jesteś zainteresowana/y tą ofertą, wyślij wiadomość na adres mailowy Biura Karier: biurokarier@awf.edu.pl, w treści wiadomości podając numer ogłoszenia.