Rozmowa kwalifikacyjna krokiem do kariery

Biuro Karier oraz Treningownia zapraszają na cykl szkoleń Rozmowa kwalifikacyjna- krokiem do kariery.

Gdybym miał osiem godzin na ścięcie drzewa, spędziłbym sześć na ostrzeniu siekiery

Abraham Lincoln

Trening to właśnie ostrzenie siekiery, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Misją Treningowni jest zapewnienie inspiracji, narzędzi i przestrzeni do rozwoju. Pierwszy krok to decyzja, następny – wprowadzenie jej w życie.  Czy dasz radę? Dasz radę na pewno. Wystarczy chcieć. Nie trać czasu i działaj. Najlepszy czas jest właśnie teraz.

Celem szkolenia jest:

1. Zdiagnozowanie celu zawodowego oraz określenie swojej przewagi konkurencyjnej.
  2. Zapoznanie się z krokami oraz istotą rozmowy kwalifikacyjnej.
  3. Zaplanowanie oraz przetrenowanie swojego zachowania przed rekruterem.
  4. Obycie się z pytaniami pojawiającymi się podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Dlaczego warto? (w odniesieniu do cyklu 3 bloków)

1. Uczestnicy zdiagnozują swoje mocne i słabe strony, co pomoże im określić swoją przewagę konkurencyjną.
  2. Uczestnicy dowiedzą się co sprawia, że CV i LM jest atrakcyjne dla przyszłego pracodawcy.
  3. Uczestnicy nabędą wiedzę i przetrenują wybrane techniki autoprezentacji.
  4. Uczestnicy poznają najpopularniejsze pytania kwalifikacyjne oraz intencje rekrutera.
  5. Uczestnicy przetrenują odpowiedzi na „trudne" pytania rekrutera.
  6. Moduły są zaprojektowanie wg cyklu Kolba, a zatem warsztat jest praktycznym treningiem umiejętności (90 % praktyki i 10% teorii)

Blok I – „Moja przewaga konkurencyjna"

15 marca godz. 11.00-14.00 sala nr 60, Wydział Rehabilitacji

Celem warsztatu jest: określenie przez uczestników swojej drogi zawodowej, diagnoza mocnych stron oraz poznanie „złotych zasad" przydatnych przed rozmową z rekruterem.

Uczestnicy podczas treningu:

- określą swoje cele zawodowe,

- diagnozują swoje motywatory,

- przeanalizują swoje zasoby (analiza SWOT),

- skonkretyzują swoją przewagę konkurencyjną,

- zdefiniują antidotum na swoje słabe punkty,

- poznają „złote zasady" przydatne przed rozmową kwalifikacyjną.

Zapisy:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfb1ubs9nokMKY0R-LoIs9eP08e_nor8UISDxOP7t0RbHj-xg/viewform

Blok II – „Firmo – pasujemy do siebie"

31 marca godz. 11.00-14.00 sala nr 60, Wydział Rehabilitacji

Warsztat składa się z dwóch części i ma na celu ukazanie profesjonalizmu i pewności siebie kandydata. Pierwsza część dotyczy tworzenia CV oraz listu motywacyjnego, tak aby były atrakcyjne dla rekrutera. Druga część dotyczy autoprezentacji (w tym mowy ciała) podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Uczestnicy podczas treningu:

- określą jakie są pożądane cechy u kandydata na podstawie ogłoszenia rekrutacyjnego

- poznają sposoby na przygotowanie atrakcyjnego CV oraz listu motywacyjnego (marka osobista)

- przetrenują techniki autoprezentacji zarówno pod kątem merytorycznym jak i wizualnym (mowa ciała)

- poznają i omówią wybrane sposoby na  znalezienie wymarzonej pracy.

Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf9fOXChe7CV03M4ZICTdlepB2dbIrx90ODB6X9FcdXVd091w/viewform

Blok III – „Okiem rekrutera" – poligon doświadczalny

10 kwietnia godz. 11.00-14.00 sala nr 60, Wydział Rehabilitacji

Celem warsztatu jest oswojenie się kandydatów z pytaniami rekrutacyjnym oraz nabycie umiejętności naturalniej, pożądanej reakcji/odpowiedzi na nie.

Uczestnicy podczas treningu:

- dowiedzą się jakie są intencje rekrutera podczas zadawania wybranych pytań,

- przetrenują odpowiedzi na pytania z różnych obszarów, jak np. możliwości i umiejętności, doświadczenie, kompetencje, motywacja, plany na przyszłość, oczekiwania finansowe itp.

- poznają i przetrenują sposoby reagowania na zaskakujące i nieoczywiste pytania rekrutera.

Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfkvDLhc-LnuvypWc5YZ5jRgPMI1wMhkoC9VmtJQZ4vZR55eQ/viewform

Z osobami zapisującymi się na szkolenie będzie kontaktować się telefonicznie trener Treningowni w celu poznania Państwa oczekiwań wobec poszczególnych bloków tematycznych. Zachęcamy do zapisów na cały cykl.

data publikacji: 2017.03.13