Spotkanie informacyjne Erasmus+ Sport

Erasmus + logo24 listopada br. w murach Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyło się zorganizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - Narodową Agencję programu Erasmus+ we współpracy z Wydziałem Turystyki i Rekreacji  spotkanie informacyjne dla osób i instytucji zainteresowanych projektami programu Erasmus+ Sport.

Spotkanie w imieniu JM Rektora otworzył Prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. Michał Lenartowicz, witając gości i wyrażając zadowolenie, że nasza Akademia wpisuje się w upowszechnianie istotnych priorytetów polityki Unii Europejskiej związanych z promocją zdrowia i uczestnictwa w aktywności rekreacyjnej poprzez realizowany przez Wydział Turystyki i Rekreacji projekt w programie Erasmus + Sport -  Mini Recreation Olympic „RecreaOlympic".

W spotkaniu wzięli udział znamienici goście, miedzy innymi: Pani Joanna Żukowska Easton - Dyrektor Biura Ministra, Ministerstwo Sportu i Turystyki; Pan dr Paweł Poszytek - Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji; Pan dr Michał Rynkowski - Programme Officer, Sport Unit, DG EAC, Komisja Europejska; Pani Marta Daszyńska - Ministerstwo  Sportu i Turystyki.

Zaproszeni Prelegenci w swoich wystąpieniach przedstawili zasady składania i oceny wniosków Erasmus+ Sport w 2017 roku, a także cele polityki UE w dziedzinie sportu oraz zagadnienia związane z Europejskim Tygodniem Sportu.

Uczestnicy spotkania uzyskali informacje na temat: charakterystyki projektów realizowanych w ramach Erasmus+ Sport; zasad składania wniosków; kryteriów przyznawania dofinansowania; wymaganego pakietu formularzy wniosków oraz strategii wnioskowania w programie Erasmus+ Sport.

Zaprezentowane zostały również przez polskich koordynatorów projektów sportowych przykłady dobrych praktyk. Pierwsza prezentację wygłosiła dr Joanna Kalecińska na temat realizowanego przez Naszą Uczelnię projektu „RecreaOlympic",

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia oraz do zapoznania się z prezentacjami ze spotkania na stronie http://erasmusplus.org.pl/projekty-centralne/

data publikacji: 2016.11.29