Tadeusz Kochanowski 28.10.1926 + 22.02.2015

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 22 lutego 2015 roku zmarł w wieku 88 lat

Śp.

Tadeusz Kochanowski

Wykładowca w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, wieloletni, zasłużony pracownik Zakładu Sportów Walki i Podnoszenia Ciężarów, promotor i recenzent licznych prac magisterskich oraz wychowawca i nauczyciel wielu pokoleń studentów.

Współtwórca i pierwszy prezes Polskiego Związku Judo. Od połowy XX wieku wprowadzał i upowszechniał judo jako sztukę walki, by ostatecznie nadać jej sportową formę stanowiącą fundament w dynamicznym rozwoju i popularyzacji judo jako dyscypliny sportowej w naszym kraju.

Twórca nowatorskich programów dydaktycznych i pionier szkolący kadry instruktorsko-trenerskie z zakresu judo, dyscypliny której zawsze szczerze był oddany.

Odszedł od nas wybitny człowiek, znakomity pedagog i przyjaciel młodzieży akademickiej.

Rodzinie Zmarłego

Składamy wyrazy współczucia i żalu

Rektor i Senat oraz cała społeczność akademicka

Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w poniedziałek 2 marca 2015 r. o godz. 14.00 w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Komunalnym Północnym (Wólka Węglowa) sala „A", po którym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz miejscowy do grobu rodzinnego.

data publikacji: 2015.02.24