Konsultacje

Co dwie głowy to nie jedna – czyli spotkanie z doradcą w karierze

Jeżeli wciąż masz wątpliwości co chciałbyś/-abyś robić po studiach lub masz wybrany zawód, ale nie wiesz w jaki sposób znaleźć pracę – umów się na spotkanie z doradcą w Biurze Karier AWF. 

Czym zajmuje się doradca w karierze?
Rolą doradcy  jest wsparcie Ciebie w zaplanowaniu optymalnej ścieżki kariery. Dokonując analizy predyspozycji zawodowych, umiejętności oraz zainteresowań doradca pomaga w wyborze zawodu oraz wskazuje na możliwości i środki potrzebne do osiągnięcia sukcesu w poszukiwaniu pracy. Nie tylko pomoże w poznawaniu siebie, ale także ukierunkuje Twoje działania tak, aby przyniosły Ci maksimum korzyści.

Dlaczego warto spotkać się z doradcą w karierze?
Praca stanowi istotną część życia każdego człowieka - po studiach stanie się zapewne Twoją główną aktywnością na długie lata. Warto zadbać o to, aby nie była ciężarem, a przeciwnie - dawała przyjemność i satysfakcję. Przykro byłoby zajmować się przez większą życia czymś, czego zdecydowanie nie lubisz. Z tego powodu warto poświęcić planowaniu kariery więcej czasu niż planowaniu wakacji.

Jeżeli wciąż masz wątpliwości, co chciałbyś/-abyś robić po studiach lub masz wybrany zawód, ale nie wiesz w jaki sposób szukać pracy – umów się na spotkanie. Doradca jest trochę jak drogowskaz. Świetnie zna rynek pracy i wymagania pracodawców, pomagając Ci sprecyzować cel, również pokaże możliwości jego realizacji.

Jak wygląda i w czym pomoże Ci konsultacja z doradcą?
Współpraca z doradcą zależy od wielu czynników i jest ustalana indywidualnie w zależności od Twoich potrzeb oraz oczekiwań. Przed pierwszym spotkaniem warto jednak przemyśleć, o czym chciałbyś/chciałabyś porozmawiać, co stanowi dla Ciebie problem lub czego się obawiasz. W ten sposób będziesz wiedział czego oczekujesz od doradcy.
Na początkowym spotkaniu będziemy analizować Twoje umiejętności i ewentualne predyspozycje. Określimy co sprawia Ci przyjemność, a czego nie lubisz robić. Wypunktujemy Twoje atuty oraz umiejętności nad którymi powinieneś jeszcze pracować, bądź kwalifikacje jakie powinieneś uzyskać. Po sporządzeniu takiego bilansu, określimy co jest Twoim celem zawodowym. Wspólnie zastanowimy się co musisz zrobić, aby ten cel osiągnąć. Doradca pomoże Ci w wyborze optymalnej drogi, a także podpowie gdzie uzyskać więcej informacji. 

PAMIĘTAJ!
Doradca ma WSPIERAĆ w wyborze zawodu, a NIE dokonać wyboru za Ciebie - efekt spotkań będzie widoczny tylko jeżeli odpowiednio się zaangażujesz!

WAŻNE INFORMACJE:
Jeżeli zdecydowałeś się na spotkanie w sprawie planowania kariery niezwłocznie zgłoś się do Biura Karier AWF. Na spotkanie można umówić się osobiście, telefonicznie: 22 834 04 31, wew. 472 i 22 834 88 73 lub mailowo: biurokarier@awf.edu.pl. Konsultacje są indywidualne.