Rekrutacja

Terapia zajęciowa studia II stopnia stacjonarne

Kandydatami mogą być wyłącznie osoby, które ukończyły studia I stopnia na kierunku terapia zajęciowa lub co najmniej I stopnia na kierunku pedagogika (wszystkie specjalności), pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, socjologia, resocjalizacja, fizjoterapia, wychowanie fizyczne oraz posiadają wykształcenie policealne w zakresie terapii zajęciowej lub ukończyli w ramach studiów specjalizację z terapii zajęciowej bądź pracują/pracowali co najmniej rok na stanowisku terapeuty zajęciowego.

 List motywacyjny, w którym Kandydat powinien przedstawić:

-  Motywy ubiegania się o przyjęcie na studia magisterskie na kierunku terapia zajęciowa na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

-  Opis swoich kompetencji zawodowych i kierunek ich rozwijania w obszarze terapii zajęciowej.

-  Oczekiwania dotyczące studiów (jakich przedmiotów/treści kształcenia oczekuje, jakie efekty uczenia się chciałby osiągnąć/ jaką wiedzę i umiejętności chciałby zdobyć; jakie kompetencje formalne chciałby uzyskać).

-  Własne kompetencje, które pozwolą mu studiować z sukcesem (posiadana wiedza i umiejętności, właściwości osobowości, doświadczenia).

-  Preferencje dotyczące pracy zawodowej (co chciałby robić po zakończeniu studiów).

Kryteria oceny listu motywacyjnego:

a) Wiedza na temat terapii zajęciowej (jako formy terapii) i zawodu terapeuty zajęciowego (zadań

zawodowych i kompetencji formalnych).

b) Wiedza na temat programu studiów magisterskich terapii zajęciowej w AWF Warszawa.

c) Dojrzałość psychiczna i świadomość własnych mocnych stron i ograniczeń.

d) Kompetencje językowe, zdolność formułowania myśli i wyrażania opinii.

Kandydat może uzyskać max. 5 punktów w każdym kryterium, ostateczny wynik to suma uzyskanych  punktów (max. 20 punktów).

W przypadku uzyskania przez kilku kandydatów jednakowej, końcowej liczby punktów o miejscu na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych w kryterium a).

W przypadku uzyskania przez kilku kandydatów jednakowej liczby punktów w kryterium a) o miejscu na liście rankingowej decydować będzie losowanie.


Pielęgniarstwo studia II stopnia stacjonarne

Kandydatami mogą być wyłącznie osoby, które legitymują się dyplomem ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwa.

6 września (piątek) 2024 r. o godz.8:30 Egzamin teoretyczny "Test wiedzy ogólnej" w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, ul. Marymoncka 34. Zbiórka kandydatów o godz. 8.15 w SG 4 gmach główny AWF.

Kandydat zobowiązany jest posiadać: dowód osobisty lub paszport, długopis. Tożsamość można  też potwierdzić za pomocą mTożsamości.

Egzamin testowy (60 pytań; 35 pytań z przedmiotów kierunkowych x 1,1 pkt. oraz 25 pytań z przedmiotów ogólnych i podstawowych x 1,0 pkt.) opracowany na podstawie minimum programowego studiów pierwszego stopnia kierunku pielęgniarstwo (0-63,5 punktów).

6 września 2024 r.- ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia.

10 - 11 września 2024 r. godz. 9:00 do 13:00 w SG4 - przyjmowanie dokumentów od osób zakwalifikowanych,

W przypadku uzyskania przez kilku kandydatów jednakowej, końcowej liczby punktów o miejscu na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych w grupie pytań z przedmiotów kierunkowych

Sport studia II stopnia stacjonarne 

Studia realizowane są w zakresie czterech specjalności: trenerskiej, menedżerskiej, żywienie w sporcie oraz diagnostyka sportowa.

Specjalność "trenerska" - Kandydatami mogą być wyłącznie osoby, które legitymują się dyplomem ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku sport lub wychowanie fizyczne. O miejscu na liście rankingowej decydować będzie średnia ocen uzyskanych w trakcie studiów pierwszego stopnia.

Specjalność "menedżerska" - O miejscu na liście rankingowej decydować będzie średnia ocen uzyskanych w trakcie studiów pierwszego stopnia.

Specjalność "żywienie w sporcie" - O miejscu na liście rankingowej decydować będzie średnia ocen uzyskanych w trakcie studiów pierwszego stopnia.

Specjalność „diagnostyka sportowa” - O miejscu na liście rankingowej decydować będzie średnia ocen uzyskanych w trakcie studiów pierwszego stopnia.

Wychowanie fizyczne studia II stopnia stacjonarne 

Studia drugiego stopnia na kierunku wychowanie fizyczne mogą podjąć jedynie kandydaci, którzy na studiach pierwszego stopnia uzyskali efekty uczenia się dla kierunku wychowanie fizyczne oraz efekty uczenia się w zakresie przygotowania psychologiczno-pedagogicznego oraz dydaktycznego do nauczania wychowania fizycznego co najmniej w szkole podstawowej zgodnie ze standardem kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. O miejscu na liście rankingowej decydować będzie średnia ocen uzyskanych w trakcie studiów pierwszego stopnia.

Turystyka i rekreacja studia II stopnia stacjonarne

O miejscu na liście rankingowej decydować będzie średnia ocen uzyskanych w trakcie studiów pierwszego stopnia.

Wychowanie fizyczne studia II stopnia niestacjonarne

Studia drugiego stopnia na kierunku wychowanie fizyczne mogą podjąć jedynie kandydaci, którzy na studiach pierwszego stopnia uzyskali efekty uczenia się dla kierunku wychowanie fizyczne oraz efekty uczenia się w zakresie przygotowania psychologiczno-pedagogicznego oraz dydaktycznego do nauczania wychowania fizycznego co najmniej w szkole podstawowej zgodnie ze standardem kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. O miejscu na liście rankingowej decydować będzie średnia ocen uzyskanych w trakcie studiów pierwszego stopnia.