Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka Główna Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie zawarła porozumienie o współtworzeniu Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej z Biblioteką Publiczną m. st. Warszawy - Biblioteką Główną Województwa Mazowieckiego.

Głównym celem Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej jest stworzenie bezpłatnego dostępu do zdigitalizowanych materiałów bibliotecznych i archiwalnych poprzez Internet. Zasób MBC to przede wszystkim materiały ważne dla naszego regionu: varsaviana i mazoviana. Znaczące miejsce zajmuje w nim również dziedzictwo kulturowe. Dużą wagę w procesie digitalizacji przywiązuje się do ochrony zagrożonych zniszczeniem cennych, często unikatowych dokumentów, które można niekomercyjnie udostępnić czytelnikom. W typowaniu materiałów do digitalizacji szczególną uwagę zwraca się na oczekiwania użytkowników, w głównej mierze studentów, uczniów oraz badaczy regionu.

Inicjatywa budowy MBC jest niezwykle pomocna w nowoczesnym procesie kształcenia i rozwoju środowisk akademickich i szkolnych, wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców Mazowsza i pozwala zachować i chronić dziedzictwo kulturowe dla przyszłych pokoleń.

data publikacji: 2021.03.12