Dostęp testowy do baz Access Physiotherapy i Access Medicine

Serdecznie informujemy, że od 19 kwietnia do 23 maja 2021 r. zostanie uruchomiony dostęp testowy do platform Access Physioteraphy. i Access Medicine

AccessPhysiotherapy to platforma dla studentów, wykładowców i praktykujących fizjoterapeutów. Zawiera:

·            58 wiodących w obszarze fizjoterapii podręczników, w tym kluczowa pozycja Dutton's Orthopaedic Examination, Evaluation, and Intervention and Therapeutic Modalities in Rehabilitation.

·           Multimedia – obszerna biblioteka ponad 650 filmów z narracjami, których celem jest nauczanie techniki ćwiczeń oraz rehabilitacji, kinetyki i interwencji fizjoterapeutycznych, dzięki czemu terapeuci mogą opracować plan opieki szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

·        Ponad 2200 interaktywnych pytań do samooceny, które mogą również pomóc użytkownikom w przygotowaniu się do egzaminu NPTE (National Physical Therapy Exam).

·       Interaktywny moduł z animowanymi materiałami zdjęciowymi poszczególnych warstw tkanek i organów pozwalający na dogłębną naukę anatomii ludzkiej.

·          Cykl wykładów - Essentials of Neuroscience in Physical Therapy, który łączy w sobie grafikę, studia przypadku i narrację.

·          Studia przypadków – w podziale na neuroanatomiczne, protetyczne i ortezowe.

·        Moduł ‘szybkie odpowiedzi’ – klasyfikacje stanów chorobowych wg kodów ICD-9-CM i ICD-10-CM ze zwięzłymi opisami, możliwymi implikacjami i przyczynami, rekomendowanym postepowaniem.

·           Zintegrowana baza leków.

AccessMedicine jest interaktywną platformą zaprojektowaną w celu realizacji kompleksowego programu nauczania na uczelniach/wydziałach medycznych oraz wspierania studentów, stażystów, asystentów i pielęgniarek w ich codziennych czynnościach klinicznych. AccessMedicine to zarówno zasób wiedzy jak i narzędzie diagnostyczne. Zawiera testy do samooceny, materiały dydaktyczne, filmy instruktażowe, a także kompleksową bibliotekę podręczników, w tym między innymi: Harrison’s Online; The Color Atlas of Family Medicine; CURRENT Medical Diagnosis & Treatment;  Fitzpatrick’s Dermatology in General Medicine; Hurst’s The Heart; LANGE Basic & Clinical Science Library; Principles and Practice of Hospital Medicine; Schwartz’s Principles of Surgery; Tintinalli’s Emergency Medicine; Williams Obstetrics.

Dostęp do baz z sieci uczelnianej bezpośrednio z poziomu stron. Po informację o sposobie zdalnego dostępu prosimy zajrzeć do Testowanych baz danych.

data publikacji: 2021.04.16